11 stycznia 2016 Olej konopny
Olej z konopi na raka i nie tylko

W nasionach konopi mamy około 35% oleju. Świeżo wytłoczony olej ma kolor zielony. Po kontakcie ze słońcem może zmienić się na bezbarwny. Ogólnie zawiera bardzo wiele kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, dzięki czemu ma pozytywne działanie. Olej tego typu spożywać można w sałatkach, serach, na świeżym chlebie czy z kasza. Dzięki nim hamowana będzie agregacja krwinek, co zmniejszy ryzyko zawału czy zatoru. Zmniejsza się cały czas wytwarzanie pro zapalnych mediatorów. Dzięki temu będzie można także przyspieszyć ziarninowanie oraz regenerowanie błon śluzowych. Świetnie nadaje się między innymi do okładów na liszaje i wypryski. Pomocny może się okazać, gdy chce się pielęgnować skórę przy atopowym zapaleniu czy łuszczycy.

Olej może także działać przeciwko miażdżycy. Rick Simpson to mieszkaniec Nowej Szkocji, który zajmuje się uprawą konopi przygotowuje z nich ekstrakt lecznicy, który ma mieć doskonały wpływ na zdrowie. Zaczął to robić już prawie 20 lat temu po ciężkim wypadku. Uważa nawet, że odkrył doskonały środek, który pozwala na skuteczne leczenie nowotworów. Wiele osób słysząc o takim jego odkryciu puka się w głowę, ale te osoby, które zdecydowały się korzystać z jego preparatów uważają, że one rzeczywiście działają i gwarantują świetne efekty. Z punktu widzenia teoretyków można powiedzieć, że nie ma w tym jednak sprzeczności. Już przed laty mówiono o tym, że duża ilość kannabinoli gwarantuje rzeczywiście możliwość skutecznego leczenia.

Odpowiadają one za wiele funkcji w organizmie, dlatego warto stosować taki olejek, by otrzymać możliwie najlepsze efekty. Wspominany Rick Simpson podkreśla, że nowotwory to współczesna epidemia, na której najwięcej zarabiają koncerny farmaceutyczne i dlatego jego środek nie ma szans się przebić, ponieważ firmy te nie chcą tracić swoich wpływów. Natomiast Simpson uważa, że jego produkt gwarantuje dużo lepsze działanie niż środki oferowane w aptekach. Według Simpsona już dawka wielkości ziarenka ryżu przynosi zadowalające efekty a jednocześnie używanie tego produktu będzie gwarantować możliwe pokonanie raka. Dalej zaś uważa, że jego produkt nie powoduje skutków ubocznych i między innymi z tego powodu warto się na niego decydować. Entuzjaści uważają, że już krótka terapia przynosi świetny efekt i warto ją stosować, by poprawić swoje zdrowie.

Zobacz również
Olej konopny

Konopie wielu ludziom kojarzyć się mogą z właściwościami narkotycznymi. Tymczasem to roślina będąca wspaniałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju potraw. Producenci coraz częściej...